Para Kazanmak Kolay

Para kazanmanın yaş, örgün eğitim, cinsiyet veya coğrafya ile hiçbir ilgisi yoktur. Geçmiş deneyimlerle veya örgün eğitim yıllarınızla veya zeka seviyenizle ilgisi yoktur. 

Şuna bir bakın… işlevsel olarak okuma yazma bilmeyen, multimilyoner olmuş bireyler var, kesinlikle parlak olanlar ve kırılmış olanlar var. Neredeyse herkese milyonlarca dolar nasıl kazanılacağı öğretilebilir, ancak üzücü gerçek şu ki, her 100 kişiden 97’si doğar, tüm hayatlarını yaşar ve para kazanmayı öğrenmeden ölür. Bu saçma problemi devam ettirmek için, cehaletleri bir nesilden diğerine geçer.

Paraya bakalım. Bu ne? Para, verdiğiniz hizmet için aldığınız bir ödüldür. Hizmet ne kadar değerli olursa, ödül de o kadar büyük olur. Daha fazla hizmet sunabileceğimiz yolları düşünmek sadece daha fazla para kazanmamıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda entelektüel ve ruhsal olarak büyümemizi sağlayacaktır.

Para Bir Fikirdir

Katladığınız ve çantanıza veya cebinize koyduğunuz kağıt para değildir. Üzerinde mürekkep bulunan kağıttır. Parayı temsil eder, ama para değildir. Para bir fikirdir. Para kazanmanın kağıt işlerle bir ilgisi yoktur. Bilinçle ilgisi var.

Servet biriktirmek için, bir kişiye para fikrinden çok rahat olabilir. Bu garip gelebilir, ancak çoğu insan para kazandıracak fikirlerden uzaktır, bu yüzden hiç parası olmayabilir. Yoksulluğun nedeni yoksulluk bilincidir. Yoksulluk bilinci, bir kişinin görmesine, duymasına, koklamasına, düşünmesine ve hissetmesine neden olur… yokluk ve sınırlama.

“Beş parasız olmak geçici bir durumdur. Fakir olmak zihinsel bir durumdur. ”

Yargılamada bir dizi hata yaparak sahip oldukları her kuruşunu kaybeden varlıklı insanlar var … ama bu onları fakirleştirmiyor. Refah bilinci nedeniyle her şeyi kısa sürede geri alabiliyorlar. Hata çoğu eskisinden daha zengin oluyor.

Aklınızda parayla ilgili bilinç seviyenizle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kendinize karşı dürüst olun ve sonuçlarınıza bakın.
Hayatınızdaki kalıpları inceleyin.

Hayattaki finansal pozisyonunuzu iyileştirmek istiyorsanız, dikkatinizi daha yüksek bir refah bilinci yaratmaya odaklayın. Güçlü, olumlu bir onaylama hazırlayarak başlayın ve duygu ile besleyin. Bunu yaptığınızda, bu yaratıcı enerjiyi bilinçaltı zihninizin hazinesine bırakıyorsunuz. Ve bu işlemi her gün tekrar tekrar tekrarlayarak, şartlanmanızı değiştirmeye başlayacak ve zihinsel olarak sizi gitmek istediğiniz yöne doğru hareket ettirecektir. Bunu yazın, okuyun, hissedin ve zihninizi ele geçirmesine izin verin.

Ne kadar para istiyorsun? Daha fazlasını istediğini söylemek yeterince iyi değil. Beş dolar daha fazla. Daha ne kadar? Bir şekle karar verin. Açık ol. Kazanabileceğinizden daha fazla para istemeyeceksiniz… ancak hatırlamak akıllıca olur, kazanmalısınız.

Üç Gelir Getiren Strateji Var

Para için işlem süresi – Üç gelir kazanma stratejisinin en kötüsü, nüfusumuzun yaklaşık yüzde 96’sı tarafından istihdam edilmektedir – doktorlar, avukatlar, muhasebeciler, işçiler vb. Bu stratejinin doğasında var olan bir sorun vardır – doygunluk. Zamanınız doldu. Bir kişi bu stratejiyi kullanarak herhangi bir servet biriktirirse, bu bir hayat pahasına olacaktır. Kullandıkları arabadan, yaşadıkları evden, seçtikleri kıyafetlerden ve aldıkları tatillerden ödün veriyorlar. Nadiren, istedikleri şeyi alırlar.

Para kazanmak için para yatırmak – Bu strateji nüfusun yaklaşık yüzde 3’ü tarafından kullanılmaktadır. Sayı açık bir nedenden ötürü küçüktür – çok az insanın yatırım yapmak için parası vardır. Bu stratejiyi etkili bir şekilde kullanan birçok kişi güvenilir, bilgili bir danışmanın tavsiyelerine uyar.

Para kazanmak için kendinizi geliştirmek – Burası, Çoklu Gelir Kaynakları kurarak zamanınızı başkalarının çabalarıyla çoğaldığınız yerdir. Bu, kuşkusuz, gelirinizi artırmanın en iyi yoludur. Birçok gelir kaynağına sahip olmaya karar verin; zengin Babillerin eski Babillere kadar uzanan bir stratejidir. Ne yazık ki, bu strateji sadece nüfusumuzun yaklaşık yüzde 1’i tarafından kullanılıyor, ancak yüzde 1’i kazanılan tüm paranın yaklaşık yüzde 96’sını kazanıyor! Üyelikten sadece bir karar uzaktasınız.

Ne kadar para kazanmak istediğinizi belirledikten sonra, büyük boyutlu olarak bir kağıda yazın. Yanında para birimi işareti olan sayıya bakın ve kendinize tekrar tekrar söyleyin:

• Bu Para Miktarı bir Etkidir.
• Almak istediğim bir Ödülü temsil eder.
• Bu Ödülü Hak Ettirecek Hangi Hizmeti Verebilirim?

Toplam rakamı alıp birden fazla parçaya bölebilirsiniz. Her bölüm bir gelir kaynağını temsil eder. Her gelir kaynağı, vereceğiniz bir hizmet için alacağınız ayrı bir ödülü temsil eder.

Her seferinde tek bir gelir kaynağı üzerinde çalışın; her biri hayatınızın heyecan verici bir parçası olabilir. Aslında yaptığınız şey başkalarına hizmet edebileceğiniz farklı yollar düşünmektir.
• Yaptığınız her şeyi nasıl daha etkili yapabileceğinizi düşünün.
• Verdiğiniz hizmetin kalitesini ve miktarını nasıl artırabileceğinizi düşünün.
• İnsanlara nasıl daha fazla yardımcı olabileceğinizi düşünün.

Para en büyük hizmetçidir. Ne kadar çok kazanırsanız, başkalarına o kadar yardımcı olabilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.