Motive Edici Bir Taksi Şoföründen Başarı Kuralları

Bir sabah Bir taksi çağırdım (kahvaltı toplantısına gitmek için) ve kısa bir yolculuk sırasında en iyi satış görüşmelerinden birini ve şimdiye kadar duyduğum ücretsiz girişimden birini duydum.

Taksi şoförü, memleketinde profesyonel bir sağlık hizmeti sağlayıcısıydı, ancak özgür bir toplumda yaşamaktan ve halkla içi içe olmaktan çok memnundu. Halkı memnun etmeyi sevdiği için de taksi şoförlüğünü tercih etti ve bu nedenle bir taksi şoförü olmaktan çok heyecan duyuyordu. Konuşmamız sırasında göçmen arkadaşım hızla motivasyona döndü ve coşkusu bana başarı için bazı kurallar vermesine yol açtı. Onlardan da yararlanabilmeniz için onlara teklif ediyorum.

Faturalarınızı ödeyin. Yasalara uyun. Gözlerinizi Allah’ın ve dininizin üzerinde tutun. Yaratıcı tembel, çarpık insanları sevmez sende bu kişilerden kaçmaya bak. İşyerinizi eviniz gibi sahiplenip iyi ve sağlam yapın. Patronunuzu sevin ve onurlandırın. Sözlerinizi tutun. Kendi işinizde uzmanlaşın.

Hayalini heyecanlandıran ve yaşama fırsatına sahip olan taksi şoförü tarafından motive oldum. Uzun zaman önce hedefini belirlemişti. Hayalini yaşıyordu. Daha iyi bir şeye girene kadar beklemiyordu; fırsatın olduğu bir performans sergiliyordu. Sahip olduğu şeyden mutluydu ve hayata en iyi atışını coşkuyla verdi. Bu, arkadaşım, daha iyi bir yarın için harika bir hazırlıktı benim için…

ya sizin coşkunuz nasıl? Hep hatırlayalım

Heyecan varsa başarı yakındır.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.