İlişkide Kendinize Zaman Ayırın

Bu tavsiyeyi daha önce duymuştuk. Bir ilişkide beraberlik ne kadar harika hissettirirse hissettirsin, çiftlerin kendileri için zaman ayırması çok önemlidir.

Bir erkeğin ya da bir kadının eşinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmesinin hiçbir yolu yoktur; bunu yapmak imkansızdır. Çoğu zaman insanlar ilişkinin başlaması için daha fazla zaman ve enerji ayırmak için bir ilişkinin başlangıcında favori bir hobi, spor veya eğlenceden vazgeçerler. Fakat bir veya her iki ortak da dengesiz bir şekilde dengede olmadıklarını ve kendileri için zaman ayırmadıklarını fark ettiğinde ne olur? İlişki stresi, iletişim bozukluğu veya daha kötüsü: kızgınlık ve duygusal ağrı ortaya çıkabilir.

Farklı ilgi alanlarına sahip olmak sağlıklıdır. Aslında, kendi çıkarlarımızı ve bir ilişki başladığında kendimizi beslemek için yaptığımız küçük şeyleri bırakmak, sonlara doğru kızgınlığa yol açacaktır.

Her iki ortak için de kalite gevşeme süresine değer vermek önemlidir. Yalnız zaman geçirmekten suçlu hissetmeye kesinlikle gerek yok. İlişkide ne kadar yakın olursa olsun bağımsızlık hem erkekler hem de kadınlar için iyidir. Tipik olarak, bir eş aktif olarak yalnız başına zaman aldığında, eşleri de aynısını yapmaya teşvik edilir.

Farklılıklarımız birbirini nasıl tamamlıyor

Nasıl bir ilişkide erkeklerin ve kadınların farklı ihtiyaçları olduğu gibi, kendilerine zaman ayırmak için de farklı nedenleri vardır. Çok fazla beraberlik genellikle çiftlerin birbirlerinden çok fazla beklemelerine neden olur. Erkekler soğuk ve ilgisiz görünebilirken, kadınlar eşlerini boğma eğilimi gösterebilir. Her ortağın kendi kişisel çıkarlarını keşfetmek için zaman ayırması sağlıklıdır.

Erkeklerin İhtiyacı
Erkeklerin periyodik olarak uzaklaşmaları gerekir. Erkeklerin lastik bantlar gibi olduklarını unutmayın. Yakınlaşmak, uzaklaşmak ve tekrar yakınlaşmak onun doğal döngüsüdür. Erkeklerin bağımsızlık gereksinimlerini karşılamaları önemlidir. Erkekler otomatik olarak samimiyet ve özerkliğe ihtiyaç duyuyorlar. Bir adama yer verin ve o daha iyi, daha özenli bir ortak olacak. Bir adam çok yaklaştığında ve çekilmediğinde, genellikle artan huysuzluk, sinirlilik, pasiflik ve savunmasızlık yaşar.

Ayrıca, bir adam mağarasındayken, yalnız kalmak istiyor. Sorunlarını ve hayal kırıklıklarını ya kağıt okumak ya da TV izlemek gibi tek bir şey yaparak ya da erkek arkadaşlarıyla aktif bir şey yaparak çözüyor.

Çoğu erkek, arkadaşları bu zamanlarda kendileri için eğlenceli bir şey yaptığında mutlu olurlar. Bu, mağaradan çıkmasını bekleyen etrafında oturmuyor demektir. Konuşmaya ve tekrar samimi olmaya hazır olacak ve kendine iyi davranarak ve eğlenerek hayal kırıklıklarını engellemiş olacak.

Kadınların İhtiyacı
Bir kadının benlik saygısının kendine iyi bakması iyidir. Ailesine dikkat ederek sarılabilir ve kendini ne kadar beslemesi gerektiğini unutabilir. Özellikle bir adam mağarasındayken, alışverişe gitmek, bahçede çalışmak, spor salonunda bir sınıfa gitmek veya sıcak bir banyoda yalnız zamanın tadını çıkarabilir. .

Bir kadının diğer kadınlarla ilişki geliştirmesi özellikle önemlidir. Kadınların yaşamlarında neler olduğu hakkında konuşması gerekir. Venüs’te bu ilişki kurmanın önemli bir parçasıdır. Mars’ta durum böyle olmadığından, bir kadının kız arkadaşlarıyla bir araya gelmesi harika olur, böylece birbirlerinin sorunları hakkında yargılamadan veya istenmeyen tavsiyeler sunmadan konuşabilir ve dinleyebilirler.

Çiftler bu ayrı zamanları bile planlayabilirler

Örneğin, Salı çocuklarla ilgilenme,

Perşembe gecesi birlikte akşam yemeği

Pazartesi veya Cuma Arkadaşlarınız ile bir muhabbet

Her iki çift de kendilerini iyi hissettiren şeyleri yapma zamanını takdir etmekle kalmayacak, aynı zamanda sağlıklı ve dengeli bir ilişki içinde olmak için yenilenmiş ve heyecanlı hissedeceklerdir.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.