Bol Su İçin / Vücudunuz Susuz Kalmasın

Sonunda vücut yağ seviyenizi kontrol etmek ister misiniz? Evet? O zaman bu dersi çok dikkatli okuyun. Formül burada açıklanmaktadır.

İnsan vücudunun en önemli unsurlarından biri olan su, kaslarımızın yaklaşık yüzde 70’ini ve beynimizin yaklaşık yüzde 75’ini oluşturur ve vücudun düzgün işleyişinde hayati bir rol oynar ve onu sağlıklı bir diyetin önemli bir parçası haline getirir. .

İçme suyu ayrıca yağın yakıt olarak kullanılmasını zorlar ve bu da ekstra kilo vermenin başarısının ana anahtarlarından biri olmasını sağlar. Yeterli su olmadan, böbrekler düzgün çalışamaz – karaciğeri gevşekliğe çekmeye yönlendirir. Bu, diyetçiler için ek sorunlara neden olur, çünkü karaciğer depolanan yağı enerji olarak düzgün bir şekilde metabolize edemez ve bu da vücutta daha fazla yağ depolanmasına neden olur.

Dahası, su iştahı etkili bir şekilde bastırır, uygun sindirime yardımcı olur ve besinleri ve oksijeni vücutta dolaştırmak için araçlardan biri olarak davranır ve aynı zamanda vücuda atığı ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Su eklemleri yağlar, organları korur, normal vücut sıcaklığının korunmasına yardımcı olur ve egzersiz ve hatta günlük performans için kesinlikle gereklidir. Bunu akılda tutarak, neden her gün, günde en az 10 veya 8 bardak su içmenin, diyet ve fitness başarısını belirlemede belki de en önemli adım olduğunu anlamak kolaydır.

Bununla birlikte, ortalama vücut günde 8 ila 12 bardak su kaybettiğinden, bu bir zorluk olabilir. Her gün 10 bardak içmeye çalışın ve günde 2,5 litre ortalama tüketmek en doğrusudur.

Kulağa sert mi geliyor? Cesaretiniz kırılmasın. Aşağıdaki önerilerle, yeterince su içmenin zor olmadığını göreceksiniz ve yağ kaybı da dahil olmak üzere aradığınız tüm olumlu değişiklikleri hızlı bir şekilde hayatınıza getirerek ilk çabaya değecektir; daha sağlıklı cilt, saç ve tırnaklar; artan enerji ve uyanıklık ve çok daha fazlası.

Yarın uyandığınızda bir bardak su içerek başlayın. Güzel bir sabah için limonlu su için. Bunun için bir büyük bardağa birkaç çorba kaşığı limon suyu ve küçük bir tutam biber ekleyebilirsiniz. Daha sonra yanınızda işe veya okula götürmek için büyük bir su şişesi hazırlayın. 

Akşamları her öğün arasında bir bardak su için, ama yatmadan hemen önce değil… Nereye giderseniz gidin yanınızda dolu bir su şişesi alın. Bu, ihtiyacınız olan suyu almanızı kolaylaştırır ve daha iyi görünmenizi (ve daha iyi hissetmenizi) sağlar. İş yerinde su şişenizi dolu ve yanınızda bulundurun. Gereksiz, yüksek şekerli, yüksek yağlı atıştırmalıklar yerine ona ulaşın. Bütün gün yudumlayın, gerekirse buz küpleri ve ilave su ekleyin.

Ardından, kafeinli kahve, çay ve sodadan kafeinsiz alternatiflere geçin. Kafein su kaynağınızı tüketir ve vücudunuzun ihtiyacı olan tüm suyu almasını zorlaştırabilir. İçtiğiniz her kafeinli içecek için ek bir bardak su için. Bu küçük adım büyük bir fark yaratabilir.

Egzersiz, sıcak hava, düşük nem, rakım, yüksek lifli diyet ve kafein ve alkollü içecek tüketiminin günlük su kaybınızı arttırdığını unutmayın. Bu zamanlarda, artan su tüketimiyle artan su kaybını telafi etmek için ekstra adımlar atın. Su girişini devam ettirin.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.